Jako Sneakers Joint, obracamy się w sferze limitowanych i ciężko dostępnych butów i wiemy, że za rogiem czyha nie jedna osoba, która spróbuję Cię oszukać sprzedając Ci Twoją wymarzoną parę butów.

Aby uchronić Cię przed oszustwem, specjalnie przygotowaliśmy ten poradnik. Zapoznaj się z nimi, aby być gotowym na możliwe zagrożenia. Screen poniżej to tylko jedna z częstych sytuacji które spotykają kupujących w internecie.


 

 

 

1, Jeżeli kupujesz buty ze strony internetowej, sprawdź, czy firma jest legalnie zarejestrowana w Polsce. Firma prowadząca sklep internetowy, zobowiązana jest podać swoje dane takie jak nazwa, adres i NIP. Wpisują te informacje w wyszukiwarce internetowej powinny ukazać Ci się strony jak OWG czy CEIDG, które przedstawiają aktualny status danej firmy. Jeżeli nie możesz wyszukać danej firmy po NIPie, może to oznaczać, że firma nie istnieje a sklep, z którego chcesz kupić buty jest fałszywy.

Dodatkowo sprawdź regulamin sklepu. Jeżeli sklep przedstawia informacje podobne do tych ukazanych na poniższym zrzucie ekranu, najprawdopodobniej sprzedaje nieoryginalne buty.

Regulamin sklepów które są legalnie zarejestrowane w Polsce powinien wyglądać tak: