Na całym świecie istnieje mnóstwo sklepów sprzedających sneakersy, które zachwycają swoim asortymentem, oferują niezwykle rzadkie pary butów i najmodniejsze ubrania. Nie sposób byłoby wybrać czołówkę. 

Dlatego też w tym artykule będziemy poszukiwać salonów, które zaskakują swoim wnętrzem, designem, przemyślaną architekturą. Takich, które są czymś więcej niż tylko pomieszczeniem z półkami, regałami i ladą sklepową. Prezentujemy zatem subiektywną listę 8 najlepszych i najciekawszych sklepów ze sneakersami na świecie. 

8. Sieć Solebox Berlin

Sieć Solebox  jest znana z tworzenia sklepów, posiadających jakiś charakterystyczny motyw przewodni. Dlatego aż pięć pozycji, które znajdują się na naszej liście to właśnie salony Solebox. Ten zlokalizowany w Berlinie, który został otwarty w 2014 roku potocznie nosi miano „sklepu przyszłości”. 

Oprócz ekskluzywnego wyboru ponadczasowych klasyków i technicznie zaawansowanych modeli, klienci odwiedzający sklep przy Nürnberger Straße spotkają się również z „Solebotem” – robotem, który w pełni automatycznie podaje żądaną parę.

Inspiracją do stworzenia tego sklepu był  magazyn przemysłowy. Dopracowano tu w każdym szczególe elementy wystroju: balustrada na schodach imituje przemysłową klatkę,  ladę tworzy podświetlany regał wysokiego składowania.

”Sercem sklepu” jest zlokalizowany za dużą szybą wspomniany robot podający klientowi buty w odpowiednim rozmiarze. Każdy odwiedzający sklep może zobaczyć, jak działa ta maszyna.

7. Sieć Solebox Wiedeń

Na kolejnej pozycji uplasował się sklep Solebox z siedzibą w Wiedniu. 

Pierwszą rzeczą, jaką odwiedzający widzą przez duże okno, jeszcze zanim przekroczą próg sklepu, jest mini galeria sztuki współczesnej. Przestrzeń ta daje szansę mniej znanym artystom do stworzenia własnych wystaw, które cieszą oko klientów. 

Właściwy sklep jest ukryty w piwnicy. Kontrast między czystymi, przypominającymi bunkier ścianami, a odwzorowującymi skały siedziskami, tworzy niepowtarzalny klimat dzięki połączeniu natury i kultury. 

Sklep ten  imponuje również wyborem sneakersów i odzieży marek takich jak Nike, Adidas, Puma, Asics, New Balance i Daily Paper. 


6. Sieć Solebox Bruksela

Solebox zlokalizowany w Brukseli to piąty concept store tej firmy. Zachwyca klimatyczną przestrzenią zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach. Zamiłowanie do sneakersów znajduje odzwierciedlenie w wykonaniu detali sklepowych, które stają się znakiem rozpoznawczym Solebox.

W dzisiejszych czasach, w świecie mody ulicznej sneakersy są pewnego rodzaju walutą, papierem wartościowym. W nawiązaniu do tego faktu, Solebox prezentuje imponujący projekt inspirowany bankami

Odwzorowano wszystkie rodzaje zabezpieczeń: od kamer obserwacyjnych, których podgląd wyświetlany jest na dużym ekranie w sklepie i rzeczywistego skarbca, w którym znajdują się półki z dostępnymi do kupienia  sneakersami, nawet do kuloodpornego okienka kasowego.

Charakterystyczny,  beżowo-brązowy marmur, który pokrywa ściany, również nadaje temu miejscu autentyczności. W ten sposób stworzono bardzo wiarygodną atmosferę banku.5. Sieć Solebox Barcelona

Solebox Barcelona podobnie jak w przypadku swoich poprzedników, prezentuje unikalnie zaprojektowaną koncepcję, która odzwierciedla najdrobniejsze szczegóły.

Miłość mieszkańców tego kraju do wszystkiego, co jadalne najlepiej celebrowana jest na hiszpańskich targach. Ludzie spotykają się, oglądają wysokiej jakości towary wystawione na straganach.

Solebox ”Mercat”- czyli po prostu “Rynek” opiera się na idei tych właśnie hal targowych. Koncepcja otwartej przestrzeni z wysokimi sufitami z wieloma małymi stoiskami targowymi. Drobne detale, takie jak tradycyjne wagi, markizy i drzwi rolowane nadają sklepowi autentycznego wyglądu. 

W designie sklepu zostały wykorzystane także charakterystyczne skrzynki, z których ułożony jest gigantyczny napis “SOLEBOX”. Wewnątrz rozłożono produkty spożywcze z etykietami zawierającymi nazwę sklepu- puszki z pomidorami i oliwę z oliwek w butelkach. Dodatkowo, w rogu salonu, ustawiony został dostawczy trójkołowiec. 


4. Sieć Solebox Amsterdam

Kolejnym niesamowitym salonem sprzedażowym sklepu Solebox jest ten zlokalizowany w Amsterdamie. Oparty został  na jedynej w swoim rodzaju koncepcji, która ma zastosowanie w każdym szczególe projektu sklepu. 

Pomysł polegał na zbudowaniu otwartej przestrzeni, która nie tylko odda hołd kreatywności miasta, ale także zaprosi wszystkich chętnych, aby się tu przechadzać i czerpać nie tylko inspirację, ale także konstruktywną twórczość.

Sklep ten jest określany mianem  „The Lab”- miejsce nieustannego tworzenia, ale także ewolucji i zmiany – naturalnej i technologicznej. Podłoga i ściany „Laboratorium” są wyłożone płytkami, podobnie jak stoły laboratoryjne, które służą nie tylko jako miejsce ekspozycji ekskluzywnej kolekcji tenisówek, ale także szklanych kolb i mikroskopów, przez które warto zajrzeć. 

Możemy dostrzec także wielki układ okresowy pierwiastków oraz znaki ostrzegawcze rozwieszone w różnych miejscach sklepu. W powietrzu natomiast unosi się dym przypominający ten towarzyszący reakcjom chemicznym.


3. Sklep Bodega Boston