Nike i słynne logo Swoosh Nike to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ma ogromną różnorodność produktów od butów po ubrania i akcesoria. Nike jest również znane z szerokiej gamy rozmiarów butów, co może utrudnić znalezienie odpowiedniego rozmiaru. 

Chcesz wiedzieć jak wybrać dla siebie idealny rozmiar butów Nike? Czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki, które pozwolą Ci podjąć świadomą decyzję kupując buty online.

Rozmiar Nike różni się w zależności od modelu

Znasz swój rozmiar buta ale czasami buty przychodzą zbyt ciasne lub luźne? Zapomnij o tym, pomożemy Ci to zmienić. Rozmiarówka sneakersów może zmieniać się w zależności od marki butów, ale także pomiędzy modelami tej samej marki.

Dlatego ważne jest aby postrzegać kupowanie nowej pary obuwia w taki sam sposób jak wtedy, gdy byłeś młody i kupiłeś swoją pierwszą, wymarzoną parę tenisówek.

Rozmiar sneakersów Nike w 4 prostych krokach 

Jeśli kupujesz buty w sklepie stacjonarnym, wybór odpowiedniego rozmiaru jest łatwy. Idziesz, wybierasz i mierzysz swoje buty. Jeśli nie pasują do Twojego rozmiaru możesz łatwo przymierzyć inne i tak w kółko. Problem pojawia się gdy chcesz kupić buty online, dlatego warto wykonać te cztery kroki abyś nie musiał niepotrzebnie ich zwracać.

Weź kartkę papieru, coś do pisania i miarę

Rzeczy których potrzebujesz do pomiaru stopy

Weź kawałek papieru na którym zmierzysz długość swojej stopy, coś do pisania, może być ołówek, pisak co tylko masz pod ręką oraz miarę lub kawałek sznurka i linijkę, coś czym będziesz mógł zmierzyć długość stopy.

Połóż stopę na papierze i obrysuj kontur, następnie zaznacz najdalsze punkty stopy, zmierz tę długość i zapisz ją