Jako osoby zafascynowane sneakersami chcemy, aby nasza kolekcja się poszerzała. Jednakże w świecie limitowanych butów niebezpieczeństwa czają się na każdym kroku. Podróbek limitowanych sneakersów na rynku jest coraz więcej i produkowane są z coraz większą starannością co utrudnia odróżnienie ich od oryginału. 

Zdajemy sobie sprawę, że ceny tak rzadkich butów są wysokie, dlatego chcemy Cię ustrzec przed ich utratą. Czytaj dalej, aby wiedzieć na co zwracać uwagę kupując buty w Internecie, aby nie dać się nabrać i nie kupić podrobionych butów.

Zweryfikuj miejsce zakupu sneakersów

Gdy zamierzasz kupić buty stacjonarnie ryzyko kupienia podrobionej pary butów jest bardzo małe. Sprawa wygląda inaczej przy zakupach przez internet. 

Możemy tam znaleźć niezliczoną liczbę sklepów z sneakersami.. Tylko któremu możemy zaufać?

Jeżeli kupujesz buty ze strony internetowej, sprawdź, czy firma jest legalnie zarejestrowana w Polsce. Firma prowadząca sklep internetowy, zobowiązana jest podać swoje dane takie jak nazwa, adres i NIP. 

Wpisują te informacje w wyszukiwarce internetowej powinny ukazać Ci się strony jak OWG czy CEIDG, które przedstawiają aktualny status danej firmy. 

Jeżeli nie możesz wyszukać danej firmy po NIP-ie, może to oznaczać, że firma nie istnieje a sklep, z którego chcesz kupić buty jest fałszywy. Jeżeli firma zarejestrowana jest w Chinach lub Chiny są miejscem wysyłki to oznaka, że najprawdopodobniej buty są fałszywe.

Regulamin strony internetowej sprzedającej nieoryginalne buty

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin strony Sneakers Joint

Bardzo zaniżona cena sneakersów to częsty sygnał, że sprzedający próbuje Cię oszukać. Mimo, że zamówiony produkt faktycznie do Ciebie przyjdzie, będzie on nieautentyczny

Na rynku butów, ich cena jest zmienna i często różni się pomiędzy rozmiarami. W większości przypadków stale rośnie. Jeżeli widzisz swoje upragnione buty w zaniżonej cenie powinieneś zrezygnować z zakupu. Jest to często popełniany błąd przez osoby nie zaznajomione z rynkiem butów.

Jakie informacje posiada pudełko oryginalnych sneakersów?

Zanim zaczniemy mówić o samym bucie, to wiele można dowiedzieć się z tego w czym przyszły zapakowane. 

Każda oryginalna para butów powinna zostać dostarczona w pudełku z dobrej jakości materiału z logo marki oraz etykietą. 

Etykieta powinna zawierać informacje takie jak: 

  • numer seryjny, 
  • rozmiar, model, 
  • kolorystyka.

Wszystkie informacje z etykiety powinny pokrywać się z tymi na metce w bucie. 

Niestety firmy produkujące podróbki butów bardzo dobrze podrabiają też etykiety dlatego warto porównać ją ze zdjęciem oryginalnej etykiety w Internecie.

Unikaj słabej jakości butów 

Oryginalne buty cechują się tym, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz technologii rozwijanej latami, aby zapewnić maksymalną wygodę. Dodatkowo użyte materiały przechodzą szereg testów pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego.

Przy produkcji fake’ów, materiały mogą pochodzić z nieznanego źródła i wydzielać szkodliwe dla zdrowia toksyny. Zapomnijmy tu o wygodzie czy też dobrym obszyciu buta. Nierówne zszycia, słaba jakość materiału, wystające nici czy widoczny kl