1. Od squat-meliny do globalnego skate-imperium
Palace założył w 2009 r. londyński skater Lev Tanju wraz z ekipą Palace Wayward Boys Club. Z filmikami kręconymi na Southbank, ironią rodem z pubu i odwołaniami do lat 90. label błyskawicznie przeskoczył z lokalnych skateshopów do Dover Street Market i własnych butików w Londynie, Nowym Jorku, Tokio, LA i Seulu.
2. Tri-Ferg, VHS i stadionowe kolory – DNA marki
Logo Tri-Ferg (projekt Fergus “Fergadelic” Purcell) to iluzja nieskończonego trójkąta, która idealnie oddaje ruch deskorolki. Wizualny pakiet uzupełniają ziarniste klipy VHS („Palasonic”) i jaskrawe barwy kojarzące się z brytyjskim futbolem lat 90.
3. Kolaboracje, które podkręcają hype
-
Adidas x Juventus (2019) – neonowy czwarty komplet meczowy trafił na plecy Cristiano Ronaldo i zapisał się w historii footy-fashion.
-
CK1 Palace (2022) – perfumowana kapsuła i art-film z Willemem Dafoe czy Dame Joan Collins pokazały, że Tri-Ferg da się… powąchać.
-
Vivienne Westwood (2024) – pierwszy w pełni damski drop Palace, łączący punkowy tartan i słynny orb Westwood. The Guardian
-
Dr. Martens 1461 “Bottle Cap” (2025) – trzy wersje oksfordów z kapslami Grolsch w sznurówkach, hołd dla brytyjskiej subkultury. PALACE
4. Gwiazdy, które wskoczyły do Tri-Ferga
Jonah Hill parodiował telezakupy w reklamach Palace x Reebok i Adidas, podbijając viralowe zasięgi.
Cristiano Ronaldo grał w trykocie Juventus x Palace, windując hype w Serie A.
Elton John otrzymał własną kapsułę inspirowaną jego glam-rockowymi strojami.
W projekcie CK1 Palace obok Dafoe wystąpiła m.in. Lourdes Leon, udowadniając, że marka łączy pokolenia.
5. Dlaczego Palace wciąż jest na językach?
Mieszanka skate-autentyzmu, londyńskiej autoironii i zaskakujących kolaboracji sprawia, że każdy drop staje się wydarzeniem. Limitowane nakłady budują napięcie na rynku resell, a nieprzewidywalne projekty – od perfum po buty z kapslami – utrzymują świeżość brandu i zainteresowanie zarówno skaterów, jak i high-fashionowych kolekcjonerów.