Nike

Nike

NIKE – to jedna z największych marek obuwniczych na świecie. Jej założenie zawdzięczamy Phil’owi Knight’owi, który wraz z swoim trenerem Bill’em Bowerman’em założył firmę Blue Ribbon Sports Inc. w 1964, którą dzisiaj znamy pod szyldem Nike.
Firma na początku handlowała nie swoimi produktami a konkretniej produktami firmy ASICS w tamtych czasach znana jako Onitsuka Co. Ltd. Phil był importerem ich towarów w Stanach Zjednoczonych. Stety, pewnego dnia obie strony nie doszły do porozumienia co do tranzytu handlowego pomiędzy sobą, co spowodowało rozłam między tymi firmami oraz prawdziwy początek firmy Nike. Lecz o tym przeczytacie więcej w naszym Blogu. Przejdźmy stricté do produktów, które ma w ofercie Nike Inc.
Nike posiada w swoim portfolio ogromny wachlarz pod-brandów, które mają specjalizacje w swojej dziedzinie. Takie jak: Nike Golf, Nike Pro, Nike+, Nike Blazers, Air Jordan, Air Force 1, Air Max, Nike Skateboarding, Nike Dunk, Foampsite, Nike CR7 oraz w niedawnym rozliczeniu Nike przejął również firmę Converse oraz cały Jordan Brand.
Część z wyżej wymienionych pod brandów tej marki znajdziecie u nas na sklepie internetowym w rozmiarach damskich, męskich a nawet dziecięcych. A jeśli nie ma tego czego szukasz – to nie problem my to znajdziemy dla Ciebie 🙂 Wejdź w zakładkę kontakt i napisz do nas w sprawie znalezienia pary na zamówienie.
Logo naszej ulubionej marki obuwniczej czyli słynny ‚swoosh’ nawiązuje do greckiej bogini zwycięstwa „Nike” – a konkretniej jednej z falbanki, która ułożyła się na todze posągu tej bogini.
A słynne hasło reklamowe „Just Do It” powstało w 1988, którym firma chciała przekazać, że nie zależnie od Twojego wieku, płci, czy aktywności fizycznej, powinieneś TO zrobić i zacząć ćwiczyć, ubierać produkty lifestyle’owe tej marki. Kampania była ogromnym sukcesem a hasło reklamowe ‚Just Do It’ do dziś zostało nie odłączonym elementem firmy Nike jak i najbardziej rozpoznawalnym znakiem firmy od razu obok Swoosha oraz słynnego czerwonego kwadratu z Logiem NIKE.

Price
 PLN
109910099

Filters