Off-White

Off-White

Zanim Off-White powstało w 2012 roku, Virgil Abloh prowadził markę PYREX VISION i był dyrektorem kreatywnym Kanye Westa. Jego rewolucja od tego czasu nabrała niesamowitego rozpędu. Od zawsze używał Instagrama jako platformy do przekazywania swoich idei i dzieł, aby dzielić się nimi z społecznością streetwearu. Jego estetyka i design które składają się z pełnych linii ubrań dla mężczyzn i kobiet oraz akcesoriów uderzają głównie do millenialsów.

Marka Off-White ma na swoim koncie wiele kolaboracji z firmą Nike. Najsławniejsza pod tytułem „The Ten” to rekonstrukcji 10 topowych modeli Nike na nowo, poprzez wizje Virgila Abloh. W skład kolekcji wchodzą modele Jordan 1, Blazer, Air Max 90, Air Force 1, Chuck Taylor, Zoom Fly, Air Max 97, Vapormax, Presto oraz React Hyperdunk.

Oczywiście był to tylko początek. Na przestrzeni kolejny lat pojawił się kolejne kolorystki modeli takich jak Air Force 1 MOMA czy Volt. Dodatkowo Kolorystyka Air Jordan 4 Sail x Off-White to jeden z najbardziej pożądanych butów wszech czasów.

Skoro jesteśmy w temacie Off-White to teraz pora na kilka osiągnieć z życia świętej pamięci Virgila Abloh.

W 2009 roku po tym jak opuścił firmę architektoniczną otworzył RSVP Gallery, sklep gdzie można było kupić ubrania czy sztukę nowoczesną z całego świata.
Dołączył do Kanye Westa i jego agencji kreatywnej Donda i był odpowiedzialny za oprawę koncertów i merch artysty.

Zaprojektował okładki albumów Watch The Throne, Long Live Asap czy Luv is Rage
2. Produkował muzykę i grał DJ-Sety dookoła świata.

Zanim Off-White powstało w 2013 roku, Virgil prowadził dwie inne marki Been Trill i Pyrex. Pyrex możecie znaleźć w teledysku Wild for The Night gdzie A$AP Rocky nosi spodenki marki. Virgil tworząc Pyrex bazował na basicach Championa.

Jak już wspominaliśmy Off-White powstało w 2013 roku i było kontynuacją Pyrex. Do dzisiaj każdy doskonale zna markę i na pewno nie raz widział kogoś noszącego ją na ulicy dzięki charakterystycznym paskom na rękawach i strzałek na plecach.

Współpracy Virgila z Nike z 2017 roku nadała kulturze buciarskiej pęd. 10 najpopularniejszych modeli Nike, zrekonstruowane wedle jego wizji. Dzisiaj ceny kolaboracji osiągają zawrotne ceny.

W 2018 Abloh został ogłoszony dyrektorem kreatywny z Louis Vuitton i odmienił losy i wygląd marki. Odbiegł od standardów i skierował ją do młodszej publiki.

Price
 PLN
16493999

Filters