Air Max 1

Air Max 1

Nike Air Max 1 jak sama nazwa wskazuje to pierwszy z kilku modeli Nike Air Max. Został on wydany w 1987 roku i jest to także pierwszy model buta z widoczną poduszką powietrzną Max Air. Uważany za jednego z lepszych butów w historii. Zapisały się w niej dzięki swojemu innowacyjnemu designowi i do dzisiaj obchodzimy hucznie ich urodziny zwane Air Max Day, podczas który możemy ujrzeć ich specjalne wydania.

Odpowiedzialnym za sukces tego modelu był Tinker Hatfield. Początkowo został zatrudniony przez Nike aby zaprojektował budynki kampusu Nike w Oregonie. W 1985 okazjonalnie projektował buty aż dwa lata później stworzył Air Max 1. Oficjalna data premiery to 26 Marca 1987. Model Air Max zadebiutował wraz z Air Trainer 1, Air Sock, Air Revolution i Air Safari. W późniejszy latach do rodziny Air Max dołączyły inny modele, miedzy innymi 90. 96, 180 czy Air Max 97.

Co zainspirowało Hatfield’a do stworzenia modelu Air Max 1 nie było związane z innymi sneakersami czy nawet z modą. Był to znany budynek w Paryżu, Centre Georges Pompidou. Budynek ten został skonstruowany tak aby wszystkie jego funkcjonalne części oraz jego struktura były na zewnątrz aby każdy mógł je zobaczyć. Możliwe że gdyby Hatfield nie ujrzał tego budynku, model Air Max 1 mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Nike bało się że system Air Max będzie wyglądał niestabilnie przez wyciętą część podeszwy, a niektórzy chcieli zwolnić Hatfield’a za swój pomysł ale ten nie odpuścił. Buty Air Max 1 ujrzały światło dzienne a ich historia jest z nami do dziś.

W 2017 roku Nike wydał najbardziej zaawansowany model Air Max czyli Air Max 1 Ultra 2.0. Miały one kolorystykę OG. Były one także jednymi z najlżejszych Air Maxów jakie kiedykolwiek powstały.

Ostatnio premierę miały kolaboracyjne Air Max 1 wraz z Cactus Jack Corporations od Travisa Scotta które są już dostępne w naszej ofercie.

Price
 PLN
10993299

Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4