Sneakersy

Sneakersy

Sneakersy czyli obuwie pierwotnie przeznaczone do celów sportowych, a aktualnie rozpowszechnione jako subkultura sneakers, czyli casual wear’u (w polskim znaczeniu na użytek codzienny). Słowo Sneakers ma wiele synonimów takich jak: Trejnery, Trainers, Athletic shoes, kicks, sneaks, cichobiegi, flats, runners, sport shoes, runngng shoes, sandshoes, joggers, adidasy), lecz na skale globalną najbardziej uniwersalnym jest słowo sneakers czyli w polskim sneakersy.
Popularyzacja tego typu obuwia nastąpiła w XX wieku, głównie przez firmy Nike, Converse, Spadling oraz w latach późniejszych Adidas.

Aktualnie, sneakers to już nie tylko obuwie sportowe ale cała kultura buta, a osoby nimi zainteresowane są nazywane sneakerhead’ami. Wraz z momentem rozpoczęcia wydań limitowanych, świat ogarnęła speaker-feler czyli buciana gorączka. Marki obuwnicze zaczęły wypuszczać nie tylko już buty codzienne czy sportowe, ale też specjalne limitowane i kolekcjonerskie wydania – w których właśnie specjalizuje się nasza marka SneakersJoint. Sneakersy te, które u nas widzicie są obuwiem kolekcjonerskim, których ilość jest ograniczona na rynku. Nie które wydania mają bardzo mały nakład (na przykład 12 000 limitowanych par sneakersów jak w przypadku modelu Air Jordan 1 High Trophy Room, który możecie znaleźć u nas na sklepie tutaj). Powstają też wydania specjalne oraz sample, które mają bardzo niski nakład lub czasem są jedynymi parami na świecie. Wtedy możemy już mówić o kwotach nawet sięgających 100,000 czy 500,000! Lecz są to perełki kolekcjonerskie, trudne do znalezienia. Na szczęście nie wszystkie modele są tak limitowane, model. Dunk Low Black-White „Panda”, który znajdziecie u nas na sklepie jest parą limitowaną ale z większym nakładem dzięki czemu cena jest bardziej przystępna. Mamy również w swojej ofercie produkty, które są owocem kolaboracji pomiędzy Kanye West oraz Adidas – czyli Yeezy.

Produkty, te również są mocno limitowane, lecz ich nakład jest na tyle rozsądny, że ceny są dostępne. Yeezy 350 v2, Yeezy Slides – wszystkie te modele znajdziecie u nas w zakładce Yeezy.

Price
 PLN
599169999

Filters